A wellbeing mint versenyelőny

„A legsikeresebb vállalatok, most figyelmüket a dolgozói jóllét irányába fordítják, amivel pénzügyi, emocionális és versenyképességi előnyt képesek teremteni maguknak..”

                                                                                                                 /Tom Rath a Gallup vezetője
és a „Wellbeing” könyv társszerzője/

 

De mit is jelent ez a WELLBEING? Mitől jó egy munkahely, hogyan lehet ezt kialakítani, mire figyeljünk oda, melyek a főbb lépések és hogyan lehet ezt hosszabb távon fenntarthatóan működtetni?

A jó munkahely olyan, mint egy család: segítő, támogató, elfogadó, lehetőség van a hibázásra és a személyes fejlődésre is, lehet kapcsolódni és kapcsolatot teremteni, ahol a dolgozó figyel a környezetére és a cég figyel a munkavállalóira úgy, hogy cél és feladatorientált keretet ad a munkavégzéshez, biztosítja az önállóságot, támogatja a kreativitást és a kezdeményezőkészséget.

wellbeing1

ÖNISMERET – ELFOGADÁS – FEJLŐDÉS – ELKÖTELEZŐDÉS ez egy belülről kifelé ható folyamat, melynek mindannyian a részesei vagyunk. A vezetők feladata az, hogy ezt a segítő, támogató, fejlesztő közeget biztosítsák a beosztottaik részére. Ez nem egy program, vagy kampány, sokkal inkább egy szemléletmód egy viszonyulás önmagunk és az embertársaink felé. Először az embernek kell változni és ezzel változik a környezet, ugyanakkor a környezet, különösen egy munkahely, folyamatosan hat ránk, ezért nagyon nem mindegy, hogy milyen üzeneteket információkat kapunk a vezetőktől és a kollégáktól.  Ennek a kialakítása, fejlesztése a vezetőség feladata.

Wellbeing_work_life_balance

Minden vállalat, más és más szinten működik ezen a területen, vannak akik folyamatosan fejlődnek és újítanak, vannak mások akik szeretnék szinten tartani az elért eredményeket, de akadnak olyan cégek is ahol éppen háttérbe szorul ez a fajta gondolkodás, és szemléletmód. Az aktuális állapotok FELMÉRÉSÉRE – FEJLESZTÉSÉRE – MENEDZSELÉSÉRE hoztuk létre a Stressz-M online platformot, mely egy törvényi kötelezettségre a pszichoszociális kockázatok felmérésére épít. Többszintű elemzéssel, vezetői és a dolgozói javaslatok összegyűjtésével és folyamatos visszacsatolásokkal segíti a fejlesztési folyamatot.

wellbeing_konferencia_foto

A február 20-21-22.-én tartandó Wellbeing Konferencia célja, hogy a különböző nemzetközi és hazai eredményeket és tapasztalatokat egy kellemes, nyugodt vidéki környezetben a Spirit Hotelben Sárváron, a témát értő és gyakorló vezetőkkel, különböző területekről érkező szakértők támogatásával közösen át tudjuk beszélni, hogy a rendezvényt követően a résztvevők képesek legyenek az itt megszerzett tudást beépíteni a mindennapi gyakorlataikba, megteremteni saját maguk, munkavállalóik és így a vállalatuk jóllétét is.

Szerző:

  • Faragó István
  • Stressz-M