Wellbeing I.: Ahogy érzed magad munkában az meghatározza a teljesítményed

Amikor az IBM kutatásában cégvezetőket kérdezett meg a arról, melyek a legfontosabb vezetői tulajdonságok manapság akkor a következő válaszokat kapták:

Wellbeing5

  • 1) Együttműködés
  • 2) Kommunikáció
  • 3) Kreatív rugalmasság

 

A megkérdezett cégvezetők folyamatosan keresik azokat a munkavállalókat, akik képesek „megújítani” önmagukat. Ezek a munkavállalók jól érzik magukat ebben a nagy változási folyamatban, mert megtanulták, hogy a különféle helyzetekben egymás tapasztalatait felhasználva, hogyan tudják eredményesen megoldani a feladataikat. Ezek a képességek szükségesek ahhoz a jelenlegi gazdasági környezetben megjelenő komplex problémákkal megbirkózzanak és megtudjanak felelni ennek a folyamatos innovációs igénynek is (az innováció a legfontosabb motorja a jó pénzügyi teljesítménynek). Ugyanakkor ez az új típusú hozzáállás adja az ügyvezetők másik nagy dilemmáját, miszerint ez a fajta kommunikációs, és kreatív rugalmassági képesség teljesen ellentétes a korábban tanult és alkalmazott vezetői gyakorlatoktól.

Az elmúlt időszakban az egyetemekről és a főiskolákról kikerülve számos jól képzett fiatal került vezető pozícióba, akik nagyon jól értenek a logisztikához, közgazdaságtanhoz, vagy éppen az analitikához, azonban egyre inkább látszik, hogy ez az alapvető tudás már nem elegendő. Egy olyan környezetet kell megteremteni, amely az újfajta hozzáállást, gondolkodást és magatartást támogatja. Az erősödő igény a kreativitásra és az innovációra új stratégiákat igényel a vezetők részéről is, nem meglepő módon olyan szempontokat kell figyelembe venni, ami megteremti az ehhez szükséges feltételeket. Ez pedig nem más, mint a dolgozói jóllétre vonatkozó fókuszált figyelem.

„ A legsikeresebb vállalatok, most figyelmüket a dolgozói jóllét irányába fordítják, amivel pénzügyi, emocionális versenyképességi előnyt képesek teremteni maguknak..”

Tom Rath a Gallup vezetője

és a „Wellbeing” könyv társszerzője

Pontosan ezt a gondolkodásmódot és hozzáállást erősítjük a májusi programunkban:

2016. május 02.-31. között: Tegyél a Jóllétedért!

Az eredeti cikk a Steelcase Magazin Wellbeing 360 számában jelent meg

Faragó István Stressz-M