Wellbeing II.: Miért éri meg a dolgozók jóllétére pénzt fordítani?

Az egészséges munkavállalók kevesebb költséggel járnak. Ezt egy korábbi vizsgálat is bizonyította ahol 185 munkavállalót és házastársukat vonták be egy kutatásba, melyben kardiológiai rehabilitációs programban és edzésprogramban vettek részt a személyek.

Wellbeing II

A résztvevő személyek 57%-ánál csökkent többek között a testzsír-százalék, a vérnyomás és a szorongás, valamint az előző évhez képest az egészségügyi kiadások költségei is. A számítások alapján a megelőzésbe befektetett összeg 6-szoros megtakarítást eredményez.

Ezen kívül, az egészséges dolgozók a szervezetnél maradnak. A kutatásban arra az eredményre jutottak hogy: a hatékony jóllét programokat alkalmazó vállalatoknál kisebb a fluktuáció, mint a kevésbé hatékony programokkal rendelkező vállalatoknál. Egy exit interjúkat elemző kutatásból pedig az is kiderült hogy: a kilépő személyek a szervezet jóllét programját fogják leginkább hiányolni a jövőben.

A megfelelő programokkal rendelkező munkahelyeken kimutathatóan erősödik a szervezeti kultúra és nő a munkavállalók bizalma és elkötelezettsége.. Megéri tehát befektetni a munkahelyi jóllét programba, akkor is, ha a költségek csak hosszabb távon térülnek meg, illetve, ha az út kezdete nehézkesnek és sok munkával járónak is tűnik..

  • What’s the Hard Return on Employee Wellness Programs?
  • Harvard Business Review. (2010)

Folytatjuk..

A 2016 március 07.-én megrendezésre kerülő Stressz Barométer 2015 Konferencián több alkalmazott vállalati jó gyakorlattal is megismerkedhetnek a résztvevők..